چگونه مهارت هنر خود را پرورش دهیم

آیا آرزوی این را داشته اید که هنرمند شوید و مردم با تعجب و  شگفت به آثار هنری شما نگاه کنند که چگونه آنهارا کشیده اید؟
و شاید به دنبال حرفه ای هنر و نیاز به پرورش مهارت آن در خود هستید هر موردی که باشد در اینجا نظراتی وجود دارد که به پرورش مهارت شما کمک خواهد کرد.
گام ها:

Image titled Improve Your Art Skills Step 1
1. یکی از چیزهای مهم در هنر تمرین کردن است:
شاید قبلا بسیار شنیده اید که تمرین شما را در نقاشی عالی می کند ولی نمیتوانید کلمه ی عالی را در نقاشی کشیدن به دست بیاوریدتمرین روزانه در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

Image titled Improve Your Art Skills Step 2
2. چند لحظه ای در روز به نگاه کردن و مطالعه روی محیط زمان بگذارید:
به صورت کسی که با او حرف میزنید نگاه کنید به چگونگی تاثیر روشنی ها و سایه ها روی صورت و شکل برجستگی های صورت او دقت کنید.
رنگه ها و سایه های اطراف خود را شاهده کنید و به بافت ها و چگونگی چروک لباس ها نگاهی بیندازید اینها به شما کمک خواهد کرد که درک بهتری از چگونگی واقعی اجسام را می دهد و هنگام ترسیم راحتر خواهد بود.

Image titled Improve Your Art Skills Step 3
3. در بازی های نام رنگ شرکت نکنید:
این برای فراموش کردن راحتر است که واقعیت نادیده گرفته شده که هر که هر متغیر علمی فقط یک سایه خاص از چمن سبز نیست.
کادمیوم قرمز میتواند در میان برند های رسانه های مختلف و تنظیمات صفحه نمایش تغییرات بسیار زیادی بدهد این عمل باعث نتایج متفاوتی میشود هنگام ترکیب رنگ ها و اجتناب از رجوع واژ رنگ به فرهنگ لغت به آیتم های رنگ در شخص یا عکس و ویدیو نگاه کنید.

Image titled Improve Your Art Skills Step 4
4. چگونگی به دست آوردن رنگ ها ی درست و خواص دقیق آنها :
مفهوم رنگ ها بسیار متفاوت تر از یادگیری شما در مدرسه است پایه سیاه و سفید برای دریافت سایه و تن تمایل به تغییر دادن رنگ دارند وآنرا کسل کننده و اشتباه میکنند آبی و زرد با توجه به فاکتورهای مختلف همیشه سبز نمیشود و قهوه ای نیز میشود.

Image titled Improve Your Art Skills Step 5
5. توجه کنید که روی لوازم با کیفیت نقاشی سرمایه گذاری کنیدحداقل برند های مختلف یک لوازم را با قیمت های متفاوت امتحان کنید:
بسیاری از مغازه های منزومات نقاشی را به صورت باز و جدا می فروشند که ارزان تر از بسته ای آنهاست اگر میخواهید برای نمونه داشته باشیدآنهایی کهن ارزان هستن نمیبینید که بهتر از مورد های گران ترسیم میکنند.
• از بخش نقاشی های کودکانه خارج شوید این ها به طور خواص شابهی با افکار حرفه ای یا هنرمند ندارند.
• به کار هنرمندان دیگر نگاه کنید:
در سایت deviant art هنرمندان خوب و بسیاری وجود دارندبنابر این از چک کردن سایت های دیگر هنرمندان یا ایجاد سایت احساس راحتی و آزاری نکنید.
به استایل کشیدن و ترسیم آنها دقت کنید نگاهی هنرمندان متعدد نیز داشته باشید بنابرای شما میتوانید دیدگاه خود را گسترش دهید و اگر میخواهید میتوانید استایل آنها را کپی کرده و روزی ایده ای جدید به آن اضافه کنید همچنین به موزه ها و نمایشگاه های هنری برای الهام گرفتن سفر کنید.

Image titled Improve Your Art Skills Step 6
6. نظر خوب دیگر این است که به آموزش ها نگاه کنید آموزشهای خوب و زیادی در سایت deviant art وجود دارد و مطمعن میشوید که کمک هایی از آنها پیدا خواهید کرد.
همچنین کتابهای هنر و دوره های هنر را در نظر بگیرید.
• با فرمت نقاشی یا ترسیم اعدا و آگاه باشید اما این سیستم ضربتی می تواند یک استعداد فردی هنرمند و دیدگاه او از کارهایی که فرد ایجاد میکند را ایجاد میکند را متوقف می سازد یک هنرمند خوب در گذشته یا حال با منحصر بفرد بودنش مشهور می شود.

Image titled Improve Your Art Skills Step 7
7. گونه های متفاوت هنرمندان را امتحان کنید:
مثلا اگر شما نقاشی های سنتی انجام می دهید که از مداد یا مداد رنگی استفاده می کنید رنگ ها پاستل های جدیدی را امتحان کنید یا آنرا به صورت دیجیتال انجام دهید با خودکار تبلت یا برنامه های نقاشی کامپیوتر.

Image titled Improve Your Art Skills Step 8
8. سعی کنید هنگام ترسیم از مدل استفاده کنید:
چه تصویر در یک مجله و یا چه در کاسه ای بر روی میز تمرین خوبی خواهد بود و به پیشرفت شما کمک خواهد کرد.
9. اگر در سبک انیمیشن یا سبک مشابهی هستید به شما کمک خواهد کرد تا همیشه یک حقیقت را تجربه کنید:

Image titled Improve Your Art Skills Step 9
انیمیشن یک سبک کارتون دارد تا واقعی بله اما واقعیت درک و خواص و آناتومی بهتری به شما خواهد داد و به شما هنگام ترسیم انیمیشن کمک خواهد کرد اغلب آناتومی و رسم بدن نه تنها در انیمیشن بلکه در هر استایلی مهم است.

Image titled Write a Good Answer to Exam Essay Questions Step 8
10. از ترکیب محتوای آثار هنری مراقب باشید:
ترکیب شامل خواص موضوع در آثار هنری است رنگ آن وجاهای مثبت و منفی، گام های دیگر دراین مقاله به این موضوع کمک شایانی می کند.
• زمان ترسیم منظره ها و منظره ی شهر قسمت های داخلی مراقبت چشم انداز های خطی و هوایی باشید که به سادگی اشیا را خطوط افق را به تماشا کننده نشان می دهد و یا ناپدید میشود.
• برای هر آثار هنری مرتبط با انسان یا حیوان سعی کنید که درک صحیحی از خواص هر قسمت بدن داشته باشید.
دوره های نقاشی زندگی را در نظر گرفته یا شرایطی را طراحی کنید یا عروسک هایی با شکل و چهره غریبه که خواص را به خوبی نشان می دهد که می تواند در شرایط مختلفی قرار بگیرد.
سعی کنید هنگام رسم چشم جزئیات به آن اضافه کنید در این صورت چشم ها مرده و بی روح به نظر نمیرسد.
• ارتباط برقرار کردن با آثار هنری روایت هنر را شرح می دهد:
آنرا طوری رسم کنید که خودش با مرد حرف بزند فقط یک کوه بدون پیش زمینه نکشید تماشا کننده دوس دارد که نقاشی گنگ و گیج کننده باشد نه یک کوه و سگ کوچک و عادی باشد، اضافه کردن آیتم های جدید نقاشیتان را بهتر خواهد کرد.
• همه اشکال و چیزهای مهم را بدانید، فضاهای منفی (فضاهایی که میان اشیا) اغلب توسط هنرمندهای تازهنادیده گرفته می شود اما میتوان هنرمندان را درمورد خطاهای رایج آموزش داده شوند که میتوانند شکل های خالبی را به خود اضفه کنند.
• با بیننده بازی کنید، چیز تکراری و اشیا های مستقیم در مقابل کادر قرار ندارند را اضافه کنید مثل یک درخت یا گیاه که توسط قاب خودش قطع شده این کار نقاشی را قابل تامل می کند.
• بخش هایی از ترسیم را ساکن کنید، سعی کنید همه چیز با جزئیات کامل نباشد راه جلوگیری از اظطراب و سردر گمی برخی چیز هارا مبهم و تاریک نگه دارید همان مفهوم نیز در پرتره بسیار عالی عمل میکنید، لباس ها یا موها کمی تاریک و مبهم بگذارید ویژگی هایصورت تیز بیننده را به خود جذب میکنید.
در یک پرتره کامل بدن برخی از محیط اطراف تار یا تیره برجسته کردن عناصر مهم پس زمینه را ایجاد میکند.

Image titled Develop Your Own Drawing Style Step 4
11. از عاصی شدن نترسید:
هنرمندان اعتماد به نفس دارند و در ایجاد یک اثر دقیق راه های مختلف را برای به دست آوردن می روند.
درباره اینکه monet چگونه نقاشی های انتزاعی را ترسیم کرده و رویکرد واقع گرایانه نهادهای هنری را دنبال میکند.
برخی از هنرمندان احساس میکنند که چرخه ی رنگ بی فایده است قوانین را بشناسید و مانند یک استاد از شکستن قوانین احساس راحتی کنید از رنگ ها و موضوع هایی هنگام ترسیم استفاده کنید واقعا از آنها الهام گرفته اید.

منبع
https://www.wikihow.com/Improve-Your-Art-Skills
ترجمه شادی تائب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *