چگونه در یک کشور خارجی زندگی کنیم

اگر تا به حال در یک کشور خارجی بودید می دانید که با آن سازگار بودن کار ساده ای نیست آنها زبان متفاوتی خواهند داشت مجموعه ای از آداب وروسوم و واحد پول و روش زندگی در این است که چگونه یک درک اولیه دریافت کنید قبل از اینکه به یک کشور دیگر بروید.
Image titled Behave in a Foreign Country Step 1
1- درباره ی کشوری که میخواهید بروید:
چیزهایی یاد بگیرید پایه ای از دانش دریافت کنید مکان جغرافیایی کشور کجاست؟ غذاهای محلی آنها چیست؟ این سوال ها و سوال های دیگر باید جواب داده شوند. اگر کسی را میشناسید که آن ور کشور زندگی میکنداز او سوال هایی را درباره کشور بپرسید.

Image titled Behave in a Foreign Country Step 2
2- تلاش کنید که جمله ها و اصطلاحات اساسی یاد بگیرید:
اگه نمیدانید که چگونه به زبان آنها حرف بزنید این سخت خواهد بود که برای یک بازه زمانی کوتاه استاد بگیرید.
اگر قبلا زبان یاد گرفته اید به آن تکیه کنید که تا کنون هرگز زبان صحبت نکرد اید و دیکشنری بخرید شاید بخواهید که در برنامه زبان کامپیوتر سرمایه گذاری کنید یا معلمی بخواهید که به شما جمله های کلیدی یاد بدهد به یاد داشته باشید که شما شاید زمانی برای یاد گرفتن زبان نداشته باشید بنابراین تمرکزتان بر روی مسائلی مثلدرخواست دیکشنری و یا سفارش در یک رستوران یا پرسیدن و گفتن زمان معامله ی پولی باشد.
این جملاتن را همراه با کلمات اساسی مانند لطفا، مرسی،سلام و خدافظ یاد بگیرید به یاد داشته باشید که رفتارهای مودبانه و لبخندهای مهارت های اساسی زبان را به شما میبخشد.

Image titled Behave in a Foreign Country Step 3
3- سعی کنید کسی را که در آن کشور میشناسید و یا قبلا در آنجا بوده را ملاقات کنید:
اگر کشوری مثل فرانسه و اسپانیا می روید شاید بخواهید که معلمی داشته باشید شانس این است که آنها نه تنها زبان را به خوبی می دانند بلکه زمانی را نیزدر آنجا صرف خواهند کرد.
اگر کشورناشناسی است شاید بدشانس هستید در این مورد اینترنت وکتابخانه هارا جستوجو کنید شما بهتر قادر به یادگیری توان شخص خواهید بود اما کتاب ها نیز می توانند یک چیز پر منبع باشد.

Image titled Behave in a Foreign Country Step 4
4- درکی اولیه از آداب و روسوم آنها داشته باشید:
اگر برای زبان آنها معلمی گرفته اید از او درخواسیت کنید که آداب و روسوم آنها را نیز یاد دهد.
با این حال زمانی که نتواند به چیزی اشاره کند فریاد نمیزند و همیشه میگوید لطفا و از شما سپاس گذارم اگر شما در یک پیچ و تاب قرار دارید بخاطر فقدان اطلاعات در مورد آداب و رسوم آنها با آرامش به آنها بگویید که شما خارجی هستید و این یک اتفاق است.
آداب و رسوم انگلیسی زبان در سراسر جهان یکسان نیست بلکه به عنوان پایه ای برای کشور های اروپایی ارائه می شود.

Image titled Behave in a Foreign Country Step 5
5- پول خود را به خوبی کنترل ومدیریت کنید
پول میتواند گیج کننده باشد اما تمام پایگاه های شمار پایه و اساس می دهد اسم های واحدهای ارزی را بدانید و سکه ها و اسکناس هارا با واحدشان بدانیدقبل از رفتن این کار را در کشور خود انجام دهید پول خود را معاوضه کرده و از چند هفته ی قبل تفاوت آنها را تشخیص دهید واساس مکالمه آنهارا بدانید.
پول عادلانه را تشخیص داده چگونه معامله اساسی پول را بدانید.

منبع
https://www.wikihow.com/Behave-in-a-Foreign-Country

مترجم  شادی تائب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *